dalšie služby
    farby:
pomoc: tel.:0907915760
problem@szm.sk,ICQ: 170017887

ELEKTRO VM2 - otvorte v tomto okne, otvorte v novom okne
... a preho nakupovat inde?

SZM.SK - KAMVYRAZIT.SK - LEVICE - KÚPELE
 typy akcií

 KINO, FILM
 DIVADLO, OPERA
 VÝSTAVY, TRHY
 HUDBA
 ZÁBAVA
 ŠPORT
 OSTATNÉ
 MÚZEÁ, GALÉRIE
 BOHOSLUŽBY


 atrakcie

 HRADY A ZÁMKY
 KAŠTIELE A KÚRIE
 KOSTOLY
 SKANZENY
 PRÍRODNÉ KRÁSY
 JASKYNE
 KÚPELE
 KÚPALISKÁ
 LYŽIARSKÉ STREDISKÁ
 FITNESS
 ŠPORT OSTATNÉ
 KNIŽNICE
 POKLADY
 OSTATNÉ ATRAKCIE


 atrakcie
 KÚPELE:
26 km V
Kúpele Dudince
Kúpele, Dudince
po celý rok

Kúpele Dudince sú jednými z najkrajších a najvyhľadávanejších. Vynikajú tým, čo unavený, zdravotnými neduhmi sužovaný, alebo po osviežujúcom oddychu túžiaci človek najviac potrebuje: v pokoji absolvovať liečebný pobyt, nachádzať fyzickú i duševnú pohodu, nebyť rušený ruchom a virvarom okolitého sveta. Veď aj pokoj pomáha liečiť.
Dobrá poloha a teplá stabilná klíma vytvárajú ideálne podmienky pre príjemný oddych. Sú ideálne miesto na rehabilitáciu a relaxáciu. Dudince majú viac ako 700 ročnú históriu. Z obdobia Rimanov sa v Dudinciach nachádza 32 kamenných rímskych bazénikov. Pekné prírodné prostredie, stála teplá klíma a vynikajúce účinky liečivej vody umocňujú význam Dudiniec pre zdravie človeka. Dudinská voda má teplotu 28,5 stupňa C a obsahuje šesť rozhodujúcich minerálnych prvkov, blahodárne pôsobiacich na organizmus človeka. Pomáha liečiť pohybový aparát, srdcovo-cievny systém, reumatické ochorenia, vysoký tlak, kožné a ženské choroby. Má blahodárny vplyv na zažívací systém. Od mája do septembra je v Dudinciach otvorené verejné kúpalisko s minerálnou vodou. Okolie Dudiniec poskytuje možnosť organizovať poznávacie zájazdy. Jedna z trás vedie cez Banskú Štiavnicu.
   čítaj ďalej, diskusia (9)


 KÚPELE:
50 km S
Liečebné termálne kúpele Sklené Teplice
Liečebné termálne kúpele, Sklené Teplice
po celý rok

Liečebné termálne kúpele ležia na úpätí Štiavnických vrchov v doline, cez ktorú preteká potok Teplá a sú zo všetkých strán obklopené bohatými ihličnatými a listnatými lesmi. Údolie leží medzi Hliníkom nad Hronom a obcou Podhorie pri Banskej Štiavnici.
Z hlavnej cesty Žiar nad Hronom - Nitra odbočíte vľavo na začiatku obce Hliník nad Hronom pred čerpacou stanicou OMV. Po 8 km cestou v horách prídete do obce Sklené Teplice.
Na jej konci je malé parkovisko pred vchodom do kúpeľného areálu
Kúpele Sklené Teplice sú v nadmorskej výške 400 m. Obec so svojou vynikajúcou polohou sa dá považovať za akúsi imaginárnu bránu do turistického raja - Štiavnických vrchov. Návštevníci Sklených Teplíc sa preto môžu okrem bežnej kúpeľnej liečby venovať aj aktívnej turistike a obdivovať krásy prírody alebo diela ľudských rúk z dôb dávno minulých.

V prípade záujmu je potrebné sa vopred telefonicky objednať na tzv. KÚPEĽNÉ OKIENKO, ktoré poskytuje návštevníkom nielen možnosť zakúpenia lístkov na kúpanie, či masáže, ale aj informačné a poradenské služby.
Otváracie hodiny kúpeľného okienka:
pondelok - piatok 10:00 - 18:30
sobota - nedeľa 09:00 - 18:30
   čítaj ďalej, diskusia (10)


 KÚPELE:
71 km SV
Kúpele Kováčová
Kúpele, Kováčová
po celý rok

Kováčová je podhorská obec, ktorá sa rozprestiera v malebnom úbočí pod výbežkami Kremnického pohoria severozápadne od Zvolena v nadmorskej výške 290 m. Jej klíma je nížinného charakteru s priemernou ročnou teplotou 8 °C. V kúpeľnom areáli klimatické podmienky dotvára kúpeľný les, v ktorom prevládajú ihličnaté stromy. Bohaté sú však aj lesy a háje, ktoré kúpele z dvoch strán obklopujú.
Kúpele Kováčová patria medzi najmladšie na Slovensku. Najstaršia písomná zmienka o Kováčovej je z roku 1254. Jej obyvatelia pravdepodobne pracovali na Zvolenskom hrade (dnes známy ako Pustý hrad) ako kováči. Liečivé účinky prameňa ako prví zistili domáci obyvatelia, keď sa v ňom kúpali. V roku 1929 sa dal pôvodný vrt vyčistiť a prehĺbiť, čím sa založili základy dnešných kúpeľov. Súčasne bol vedľa prameňa postavený neveľký kúpeľný dom a malý hotel s reštauráciou.
   čítaj ďalej, diskusia (5)


 KÚPELE:
78 km SV
Kúpele Sliač
Kúpele, Sliač
po celý rok

Kúpele Sliač ležia v prekrásnom prírodnom prostredí západnej časti Zvolenskej kotliny, na západnom úpätí Slovenského rudohoria v nadmorskej výške 373 m. Nachádzajú sa medzi metropolou regiónu stredného Slovenska – Banskou Bystricou a okresným mestom Zvolen, obklopené rozsiahlymi lesmi, parkami a pláňami, s výhľadom do údolia rieky Hron, na pohronské doliny, na Kremnické a Štiavnické vrchy a na západnú časť Nízkych Tatier.
   čítaj ďalej, diskusia (5)


 KÚPELE:
80 km S
Kúpele Bojnice
Kúpele, Bojnice
po celý rok

Kúpele svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych svojich hostí. Základom liečebných procedúr v Kúpeľoch Bojnice je prírodná, liečivá, hydrogén-uhličitanovo-síranová, vápnikovo-horčíková hypotonická akratoterma s teplotou od 28 – 52 ° C, ktorá vyviera z 9 prameňov s výdatnosťou 40 l/s.
Liečivá sila bojnických termálnych prameňov je známa už od 12. Storočia. Akratoterma zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým aj celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na vegetatívny nervový systém, predovšetkým jeho parasympatickú časť.
   čítaj ďalej, diskusia (1)


 KÚPELE:
90 km SZ
Slovenské liečebné kúpele Piešťany
Slovenské liečebné kúpele, Piešťany
po celý rok

Predpokladá sa, že piešťanské liečivé pramene objavili rímski vojaci pred takmer dvetisíc rokmi. Termálne pramene sadrovo-sírovej vody a liečivé bahno sa v piešťanských kúpeľoch intenzívne používajú od 16. storočia, kedy sa renesančná predstava o ideálnom človeku spájala s obrazom telesne i duševne zdravého človeka.
Skutočný rozmach a svetové meno prinieslo kúpeľom až ich prevzatie meštianskou rodinou Winterovcov. Na začiatku 20. storočia tu vyrástli v secesnom štýle Hotel Royal (1906), kúpeľný hotel Thermia Palace s budovou balneoterapie Irma (1912), ďalej kúpeľný hotel Pro Patria (1916) a v rokoch tridsiatych hotel Excelsior (dnes Jalta).
V šesťdesiatych až osemdesiatych rokoch bolo postavených niekoľko nových kúpeľných domov: Balnea Palace, Balnea Grand, Balnea Splendid a nakoniec Balnea Esplanade.
Dnes majú kúpele 2400 postelí strednej a vyššej triedy, rozkladajú sa na 40 hektároch pôdy, sčasti v strede mesta Piešťany, ale zväčša na ostrove, vytvorenom riekou Váh a jej ramenom, a sú samy o sebe mestom v meste.
Piešťanské kúpele navštevujú hostia z celého sveta už dvesto rokov.
   čítaj ďalej, diskusia (2)


 KÚPELE:
107 km SZ
Kúpele Trenčianske Teplice
Kúpele, Trenčianske Teplice
po celý rok

Protireumatické kúpele patria medzi najstaršie a najvyhľadávanejšie kúpele na Slovensku. Nové, zmodernizované liečebné kúpele s viac ako tisíc lôžkami ponúkajú celoročne komplexnú kúpeľnú liečbu vysokej medicínskej úrovne takmer dvadsaťtisíc pacientom zo Slovenska a zo zahraničia.
Nielen pre kúpeľnú liečbu, ale aj pre rekreáciu a šport majú Trenčianske Teplice priaznivú klímu. Sú jedny z mála kúpeľov, ktoré si zachovali ráz čisto kúpeľného mesta. Vzduch je čistý, svieži, bez exhalátov priemyselných podnikov.
   čítaj ďalej, diskusia (4)


 KÚPELE:
110 km SV
Kúpele Brusno
Kúpele, Brusno
po celý rok

Kúpele sú známe už od začiatku 19. storočia. Liečia sa tu pacienti s chorobami žlčníka, žlčových ciest, pečene, pankreasu a niektorých chorôb obehového a pohybového ústrojenstva.
   čítaj ďalej, diskusia (0)


 KÚPELE:
130 km S
Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice
Slovenské liečebné kúpele, Rajecké Teplice
po celý rok

Kúpele Rajecké Teplice patria medzi najznámejšie slovenské kúpele. Na východe ich lemuje panoráma mohutného hrebeňa Malej Fatry. Na západe priamo nad areálom kúpeľov sa týčia dolomitické vápence Strážovských vrchov, ktoré vytvárajú bizardné skalné útvary.
Žriedla termálnych prameňov typu akratoteriem majú vďaka 38°C teplej vode vynikajúce liečivé účinky. Kúpeľné zariadenia sú vybavené najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi. O pacientov sa stará kvalifikovaný tím odborných lekárov a zdravotného personálu.
Blízke okolie kúpeľov je ako stvorené na vychádzky, turistické výlety.
   čítaj ďalej, diskusia (5)


 KÚPELE:
132 km S
Kúpele Nimnica
Kúpele, Nimnica
po celý rok

Pri prácach výstavby vodného diela na Váhu na priehradnom múre nastal výron minerálnej vody, ktorý mal obsah 16 tisíc miligramov minerálnych látok na liter. Ako udáva pražský geológ prof. Hynie bol tento prameň minerálnou vodou typu najsilnejšie mineralizovaných kyseliek luhačovických, ale s niekoľkonásobnou výdatnosťou ako je úhrnná výdatnosť luhačovických prameňov čerpaných na hranici ich využiteľnosti. Od tej doby sú k dispozícii tri balneologické vrty, ktoré sa dodnes využívajú pre kúpeľnú prevádzku.
Analýzou minerálnych vôd belušských a nimnických prameňov sa už v druhej polovici 18. storočia zaoberal rodák z Beluše - lekár Pavel Adami. V roku 1837 popisuje Ladislav von Bielek v oblasti Nimnice dve železité kyselky. Náš súčasník, prof. Hensel, popisuje vo svojej balneografii železitú kyselku v Nimnici a v Streženiciach.
Na základe analýz, všetky nimnické pramene sú alkalické kyselky o teplote 10-13 oC, stredne mineralizované s obsahom s obsahom sodíka, voľného kysličníka uhličitého, draslíka, železa, kremíka, horčíka, chlóru a jódu.
   čítaj ďalej, diskusia (2)


 KÚPELE:
141 km SZ
Prírodné liečebné kúpele Smrdáky
Prírodné liečebné kúpele, Smrdáky
po celý rok

Prvé zmienky o liečivej vode kúpeľov môžeme nájsť v známom diele slovenského polyhistora Mateja Bela Notitia Hungariae Novae, ale až v roku 1763 Ján M. Gottmann, úradný lekár, pripravil pre vládnu komisiu rozbor vôd a poznamenal, že v okolí týchto vôd by mohli vzniknúť kúpele.
Prvý kúpeľný dom postavil majiteľ pozemkov v okolí prameňov, Jozef Vietoris v roku 1833, a v roku 1839 ďalší. Ten po niekoľkých prestavbách slúži dodnes ako kúpeľný hotel Mier.
Jozef Vietoris sa staral aj o vybudovanie patričného kúpeľného prostredia. Odvodnením mokradí získal priestor pre parky, ktoré dnes ku kúpeľom neodmysliteľne patria. Smrdáky získali na význame predovšetkým pri liečbe kožných ochorení.
Kúpele Smrdáky sú tou najlepšou adresou pre liečbu psoriázy a ekzémov, lokálnych dermatitíd, akné a artritickej psoriázy. Všetky tieto obtiažne a úporné ochorenia pokožky sú práve v týchto kúpeľoch úspešne liečené vďaka jedinečnému prírodnému fenoménu: mimoriadne silne mineralizovanej vode, obsahujúcej viac ako 3.400 mg minerálnych solí na liter a obsahom sírovodíka, ktorý patrí k najvyšším v Európe: až 680 mg/liter.
   čítaj ďalej, diskusia (5)


 KÚPELE:
149 km S
Liptovské liečebné kúpele Lúčky
Liptovské liečebné kúpele, Lúčky
po celý rok

Kúpele Lúčky patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. História kúpeľov sa píše od roku 1761, kedy majiteľ Adam Turjanský postavil prvú kúpeľnú budovu.

Lúčky majú dlhoročnú tradíciu v liečbe gynekologických ochorení. Liečba je chápaná ako komplexná, pričom sa opiera o nasledovné komponenty:
- prírodné liečivé zdroje
- pohybová liečba
- doplnková fyzikálna liečba
- doplnková medikamentózna liečba
- liečebná výživa
- klimatoterapia
- aromaterapia

Kúpeľná liečba v Lúčkach patrí medzi najefektívnejšie liečebné metódy. Podstata všetkých balneologických metód je v nešpecifickom, všeobecnom účinku, ktorý ovplyvňuje celkový stav klienta a hrá kladnú úlohu pri procese uzdravenia najmä preladením vegetatívnych funkcií organizmu.
   čítaj ďalej, diskusia (3) 1  2 

Návrat na predchádzajúcu stranu